خلاصه کتاب زندگی هدفمند

0 205

خلاصه کتاب زندگی هدفمند

کتاب زندگی هدفمند شامل دست نوشته‌ های کمیاب ناپلئون هیل و سخنرانی‌های انگیزه بخش او است، در ادامه به بخش‌هایی از نکات مهم این کتاب می‌پردازیم.

زندگی هدفمند

تعیین هدف باید با تعیین طرح و برنامه‌ ای برای رسیدن به آن همراه باشد و انسان نیز باید بر مبنای این برنامه و مناسب با آن عمل کند.
– چندان هم مهم نیست که طرح و برنامه‌ ی شما کامل و بی‌عیب باشد. در حقیقت، این موضوع چندان اهمیت ندارد زیرا؛ هر زمان پی ببرید که طرح و برنامه‌ ی انتخابی شما کامل، بی‌عیب یا موثر نیست؛ می‌توانید آن را تغییر دهید.

– اما این موضوع بسیار مهم است که باد دقت تعیین کنید قصد دارید، در مرحله‌ی بعد، چه کاری را انجام دهید و هدفتان چیست.

– هدفتان را باید بسیار دقیق و واضح تعیین کنید. هیچ اما و اگر نباید، در این زمینه، وجود داشته باشد. همه‌ی موفقیت‌ های شخصی پیامد یک انگیزه یا ترکیبی از انگیزه‌ها هستند که شما نمی‌توانید، بی‌آنکه انگیزه‌ ی لازم را به کسی ببخشید، از او بخواهید تا کاری را در زمانی معین انجام دهد.

هر ایده، نقشه یا هدف برتر؛ با تکرار اندیشه؛ در ذهن حفظ می‌شود. اشتیاق نشان دادن به تشخیص آن ایده، نقشه یا هدف برتر سبب می‌شود تا احساسات نیز همچون پشتوانه‌ی آن ایده، نقشه، هدف برتر یا زندگی هدفمند باشد. سپس، بخش نیمه خودآگاه ذهن انسان مسئولیت آن را به عهده می‌گیرد و با کمک ابزارهای منطقی و طبیعی موجود، بر مبنای آن، عمل می‌کند.

– اکنون، شما درسی فوق‌العاده را در زمینه‌ی روانشناسی یاد گرفته‌اید. اگر قصد دارید ذهنتان، به راستی، اندیشه‌ای را بپذیرد و عادتی را بر مبنای آن به وجود آورد؛ به گونه‌ای که ذهنتان به طور خودکار بر مبنای آن عادت عمل کند؛ باید آن اندیشه را بارها و بارها در ذهنتان تکرار کنید و تا زمان دستیابی به خواسته‌ی خود، به تکرار کردن آن ادامه دهید.

– این کار را می‌توانید با روش آقای امیل کوئه انجام دهید؛ “من، هر روز، با هر روش ممکن، بهتر و بهتر می‌شوم” او با این فرمول توانست هزاران نفر از انسان‌ها را درمان کند؛ اما هنوز عده‌ای بسیار از انسان‌ها باقیمانده بودند که این روش در درمان آنها هیچ تاثیری نداشت. اگر شما دلیل این موضوع را بدانید؛ من بسیار شگفت‌زده می‌شوم.

– در این جمله هیچ شور و شوق یا هیچ احساسی وجود ندارد. وقتی جمله‌ای را بر زبان می‌آورید؛ تا زمانی که احساس و باورتان را با آنها درهم نیامیزید؛ مانند این است که فقط هوا را از دهانتان خارج می‌کنید.

یکی از ابزارهای بسیار مهم برای داشتن یک زندگی هدفمند استفاده از تلقین است.

من، هر روز، با هر روش ممکن، بهتر و بهتر می‌شوم

ضمیر نیمه ‌خودآگاهتان فقط جمله‌هایی را می‌پذیرد که آنها را؛ با اندیشه، واژه یا ابزارهای دیگر؛ تکرار می‌کنید. اکنون، به عهده‌ی خودتان خواهد بود که، در شروع کار، هدفتان را با جزئیات تعیین کنید و آن را روی کاغذ بیاورید؛ به گونه‌ای که بتوانید آن را به خوبی بفهمید، به ذهنتان بسپارید و هر روز تکرارش کنید تا ضمیر نیمه خودآگاهتان آن را بپذیرد و بر مبنای آن عمل کند.

– اکنون، باید توجه داشته باشید که این کار به زمان نیاز دارد. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید همه‌ی آنچه را، در طی این سال‌ها، با ضمیر ناخودآگاهتان انجام داده‌اید و آن را ملزوم و متعهد کرده‌اید؛ یک‌شبه، از بین ببرید، شما، در طی این سال‌ها، اجازه‌ داده‌اید تا اندیشه‌های منفی بسیاری به ضمیر نیمه خودآگاهتان راه پیدا کنند. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که چنین اندیشه‌هایی یک‌شبه از بین بروند.

اگر هر طرح و برنامه‌ای را که به ضمیر نیمه خودآگاهتان می‌فرستید، با احساساتتان در هم بیامیزید، آن را با شور و اشتیاق بسیار تکرار کنی و ایمان به انجام شدن آن را در ذهنتان بپرورانید؛ ضمیر نیمه خودآگاهتان نیز به سرعت، بی‌تردید و به شیوه‌‌ای مثبت، بر مبنای آن طرح و برنامه‌، عمل می‌کند.

ضمیر ناخودآگاه بشر هر خواسته، برنامه یا هدف برتر را؛ که باایمان به انجام شدن آن تقویت می‌شود؛ می‌پذیرد و بی درنگ بر مبنای آن عمل می‌کند.

– این حالت ذهن یگانه حالتی از ذهن است که عملکردی فوری را به وسیله‌ی ضمیر نیمه خودآگاه تولید خواهد کرد. وقتی از ایمان داشتن به انجام شدن عملی سخن به زبان می‌آوریم؛ به آرزو کردن، امیدوار بودن یا باور داشتن به انجام شدن آن عمل اشاره نکرده‌ام. من به حالتی از ذهن اشاره کرده‌ام که در آن حالت می‌توانید از قبل همان کاری را به صورت کامل و انجام شده مشاهده کنید که قصد دارید آن را انجام دهید.

– ایمان داشتن به موفق شدن؛ بی آنکه با کردار مناسب همراه باشد به راستی بی فایده و بی‌اثر است. ایمان داشتن به موفق شدن؛ بی آنکه با باوری مثبت و کامل همراه باشد؛ به راستی بی‌فایده و بی‌اثر است.

– شما فقط با باورتان نمی‌توانید به پیامدهایی دلخواه برسید؛ مگر اینکه آن باور را به عمل و کردارتان تضمین کنید. به راستی اگر اغلب را خودتان تکرار کنید که موضوعی را باور دارید؛ زمانی فرا خواهد رسید که ضمیر نیمه خودآگاهتان آن اندیشه را می‌پذیرد حتی اگر اغلب تکرار کنید که توانایی‌های خودتان را باور دارید.

قدرت اندیشه

قدرت اندیشه یگانه نیرویی است که بشر می‌تواند آن را بی ‌چون و چرا و به طور کامل کنترل کند. حقیقت شگفت‌انگیز این است که چنین توانایی و قدرتی از وجود داشتن رابطه‌ای نزدیک‌بین ذهن بشر و نیروی هوشمند بیکران خبر می‌دهد.

– نیروی هوشمند جهانی که خودش را در هر برگ چمن در هر آنچه از دل زمین می‌روید و در همه‌ی الکترون‌ها و پروتون‌های ماده آشکار می‌کند. این نیرو در همه‌ی زمان‌ها و در همه‌ی مکان‌ها وجود دارد. در دل هر ذره‌ای نیرویی هوشمند یافت می‌شود و این نیروی هوشمند همیشه فعال است. موفق‌ترین انسان‌ها کسی است که شیوه‌ها و ابزارهایی را می‌یابد تا هرچه بیشتر از این نیروی هوشمند بهره‌مند شود و آن را در زندگی‌اش فعال کند.

– این نیروی هوشمند در کل کائنات؛ در همه‌ی مکان‌ها، در همه‌ی زمان‌ها، در همه‌ی مواد، در همه‌ی انرژی‌‌ها و در همه چیز یافت می‌شود هر انسانی حق دارد تا به همان اندازه‌ که خودش می‌خواهد از این نیروی هوشمند بهره‌مند شود. انسان، فقط با استفاده کردن از این نیرو می‌تواند از آن بهره‌مند شود. فقط درک کردن یا باور داشتن کافی نیست. شما باید به گونه‌ای این نیروی هوشمند را هرچه بیشتر به زندگی‌تان دعوت کنید.

برگرفته از کتاب زندگی هدفمند
چنانچه این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − دو =

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب چگونه هوشمندانه تصمیم بگیریم و چگونه قاطعانه عمل کنیم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد
کنید تا درس‌ها به ایمیل‌تان ارسال شود
دوره رایگان چگونه هدف‌گذاری کنیم
و به آن برسیم
سپاسگزاریم که در این دوره شرکت کردید، نهایت تا چند دقیقه دیگر درس اول به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.