چگونه از شرِ احساسات منفی خلاص شویم

0 216

چگونه از شرِ احساسات منفی خلاص شویم؟

بزرگ‌ترین دشمنان موفقیت و خوشبختی انواع احساسات منفی هستند، احساسات منفی بسیار قدرتمندند، می‌توانند به راحتی ما را از پا درآورند، امید را در ما از بین ببرند و ما را به تباهی، افسردگی و ناکامی بکشانند.

از زمانی که انسان پا به روی زمین گذاشت تا کنون، احساسات منفی بیش از هر بیماری و عامل دیگری به او آسیب رسانده است. اساتید موفقیت و روانشناسان می‌گویند فقط ۳ درصد انسان‌ها جزو افراد موفق هستند و ۹۷ درصد دیگر، موفقیت‌های چشمگیری به دست نیاورده‌اند.

شاید اگر عمیق‌تر نگاه کنیم، بتوانیم بگوییم، فقط ۳ درصد انسان‌ها توانسته‌اند به انواع احساسات منفی خود غلبه کنند و به جای آن، احساسات مثبت خود را تقویت کنند و اگر ما هم بتوانیم به احساسات منفی خود غلبه کنیم، شرایط این را داریم که جزو آن ۳ درصد افراد موفق قرار بگیریم.

دلیل اینکه این ۳ درصد جزو افراد موفق قرار گرفته‌اند این است که آنها دارای قدرت و انرژی هستند که می‌توانند آن را به راحتی صرف رسیدن به اهدافشان کنند، آنها دغدغه‌ای غیر از رسیدن به هدفشان ندارند یا اگر هم داشته باشند توانسته‌اند آن را مدیریت کنند.

ولی ۹۷ درصد دیگر دارای قدرت و انرژی نیستند و اگر هم قدرت و انرژی داشته باشند، آن را در مبارزه با انواع احساسات منفی و دغدغه‌هایشان از دست می‌دهند و دیگر توانی نمی‌ماند که آن را صرف رسیدن به اهدافشان کنند.

 «احساسات مثبت قدرت می‌بخشند، احساسات منفی قدرت را می‌گیرند.» 

درک جمله فوق بسیار مهم و حیاتی است، آن را چندین بار بخوانید آنقدر که با تمام وجود آن را درک کنید.
ما برای رسیدن به اهدافمان نیاز به قدرت و انرژی داریم و یکی از مهمترین راه‌های به دست آوردن قدرت و انرژی، داشتن انواع احساسات مثبت است و اگر هدف ما واضح و روشن باشد، برنامه‌ای برای رسیدن به آن طراحی کنیم و با داشتن قدرت و انرژی، احتمال رسیدن به هدف خود را به شدت افزایش داده‌ایم.

کشوری که در حال جنگ با دشمنان است و تمام نیروهای خود را برای بیرون راندن دشمن از مرزهایش اختصاص داده، آیا می‌تواند به آبادانی کشورش فکر کند؟ آیا توان، انرژی و سرمایه‌ای باقی می‌ماند تا بخواهد شغل ایجاد کند، اقتصادش را شکوفا کند، دانش خود را افزایش دهد؟ و خیلی کارهای دیگر؟

در حالت کلی، هر کشوری دو گروه دشمن دارند:
گروه اول) دشمنان برون مرزی که شامل کشورهای همسایه و بیگانه است.
گروه دوم) دشمان درون‌مرزی، که شامل افراد و گروه‌هایی است که با نظام و حکومت مخالف هستند و از هر فرصتی می‌خواهند استفاده کنند تا به کشور ضربه بزنند و اجازه رشد و شکوفایی را به آن ندهند.

این موضوع در مورد ما هم صدق می‌کند، ما هم دو گروه دشمن داریم:
گروه اول) دشمنانی که خارج از وجود خودمان است، مثل انواع مشکلات، بدبیاری‌ها، شرایط بد اقتصادی، بی‌پولی، بی‌کاری و غیره.
گروه دوم) دشمنانی که در وجود خودمان است، مثل انواع احساست منفی، بیماری‌ها، ناتوانی‌ها، باورهای منفی و غیره که هر لحظه می‌خواهند به ما ضربه بزنند، ما را از پا در بیاورند و اجازه رشد و شکوفایی را به ما ندهند.

بنابر این اگر می‌خواهیم به اهدافمان برسیم، رشد و پیشرفت کنیم، ابتدا باید از شر دشمنان داخلی یعنی انواع احساسات منفی خلاص شویم، نباید هیچ دغدغه‌ی ذهنی داشته باشیم یا اگر هم داشته باشیم باید آنها را مدیریت کنیم، نباید قدرت و انرژی ما صرف مبارزه با ناامیدی‌ها، نگرانی‌ها، شکست‌های گذشته، خاطرات تلخ گذشته، باورهای منفی و غیره شود.

احساسات منفی

قصدم در این مقاله این بود که به این فکر کنیم اگر خیلی مواقع نمی‌توانیم موفق شویم، پیشرفت کنیم و به هدف خود برسیم، دلیلش فقط این نیست که ما هدف نداریم، برنامه‌ای برای رسیدن به آن نداریم، بلکه خیلی مواقع با داشتن هدف و برنامه هم، نمی‌توانیم به اهدافمان برسیم، در این حالت دلیلش را به بی‌هدفی، بی‌برنامه بودن، بی‌اراده بودن نسبت ندهیم، دلیلش وجود انواع احساسات منفی است که اجازه حرکت به ما نمی‌دهند.

ما باید اول از شر انواع احساسات منفی خلاص شویم.
بیشتر افراد آنقدر درگیر مبارزه با مشکلات، بدبیاری‌ها، ، شرایط بد اقتصادی، بی‌پولی، بی‌کاری، بیماری‌ها، ناتانی‌ها، باورهای منفی و غیره هستند که دیگر توان، انرژی و قدرتی برای انتخاب هدف، رشد و شکوفایی ندارند.

لطفا به این جمله: «احساسات مثبت قدرت می‌بخشند، احساسات منفی قدرت را می‌گیرند.» زیاد فکر کنید و آن را خوب درک کنید، چون قرار است در مقاله بعدی توضیح ‌دهیم که چگونه از شر انواع احساسات منفی خلاص شویم، بدون اینکه بخواهیم انرژی و توان زیادی برای از بین رفتن آنها صرف کنیم.

احساسات منفی ، احتمال رسیدن به هدف را به شدت کاهش می‌دهند و برعکس احساسات مثبت، احتمال رسیدن به هدف را به شدت افزایش می‌دهند.

انتخاب با شماست که روی احساسات مثبت متمرکز شوید، قدرت به دست بیاورید و آن را در راه رسیدن به خواسته‌هایتان صرف کنید یا روی احساسات منفی متمرکز شده و همان توان و انرژی باقیمانده را هم در این راه به هدر بدهید!
منبع مدیر هدف
چنانچه این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر از جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌های سایت ما با خبر شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب چگونه هوشمندانه تصمیم بگیریم و چگونه قاطعانه عمل کنیم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد
کنید تا درس‌ها به ایمیل‌تان ارسال شود
دوره رایگان چگونه هدف‌گذاری کنیم
و به آن برسیم
سپاسگزاریم که در این دوره شرکت کردید، نهایت تا چند دقیقه دیگر درس اول به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.