گرفتن تصمیم قدرتمند با داشتن این ویژگی

0 203

گرفتن تصمیم قدرتمند با داشتن این ویژگی

اغلب افراد نسبت به تصمیم هایی که می گیرند دو به شک هستند، خیلی ها حتی نمی توانند تصمیم بگیرند که برای امشب چه غذایی بخورند، شاید در خیلی از موارد نگرفتن تصمیم، اهمیت چندانی نداشته باشد، اما وقتی پای هدف و موفقیت به میان می آید، همه چیز فرق می کند، گرفتن تصمیم قدرتمند ، یکی از ویژگی هایی است که حتما باید باید داشته باشید.

با نگاهی به ده سال گذشته آیا می توانید زمان هایی را مشخص کنید که اگر یک تصمیم متفاوت می گرفتید، شکل زندگی الان شما کاملاً متفاوت بود؟ چه در جهت بهتر شدن یا بدتر شدن آن؟

شاید در ده سال گذشته در ارتباط با شغل و کارتان تصمیمی گرفتید که مسیر زندگی شما را به کلی تغییر داد. یا شاید اصلاً نتوانستید تصمیمی در این باره بگیرید.
شاید تصمیم به ازدواج، طلاق یا بچه دار شدن گرفتید. یا شاید تصمیم گرفتید به شهر دیگری نقل مکان کنید.
این تصمیم ها چگونه بر زندگی کنونی شما تأثیر گذاشته اند؟
آیا در آن زمان احساس غم، ناکامی، بی عدالتی و ناامیدی می کردید؟
آیا از محدودیت هایتان فراتر رفتید یا اینکه در برابر آنها سر تسلیم فرود آوردید؟

تصمیم قدرتمند

همه در زندگی با سختی و گرفتاری، بی عدالتی، ناامیدی و سرخوردگی روبرو می شوند. با وجود این، تفاوت بین کیفیت زندگی ما بستگی به کارهایی دارد که به ویژگی تصمیم قدرتمند مجهز کرده و به سرانجام می رسانیم.

بیش از هر چیز تصمیم قدرتمند ما و نه شرایط محیط، کیفیت زندگی و سرنوشت ما را رقم میزند.
ما می توانیم برای اینکه چرا تلاش خود را به کار نمی بریم و دست روی دست گذاشته ایم بهانه هایی گوناگون بتراشیم، اما حقیقت این است که، افرادی هستند که با وجود تمام شرایط دشوار باز هم به موفقیت دست می یابند، زیرا آنها تصمیم قدرتمند می گیرند.

زندگی ما زمانی که تصمیم می گیریم «می خواهیم» به چه دست یابیم یا چگونه کسی باشیم از این رو به آن رو نمی شود، بلکه زمانی متحول می شود که تصمیم قدرتمند می گیریم برای به دست آوردن چه چیزهایی و تبدیل شدن به چه کسی «متعهد و مصمم» باشیم.
این تفاوتی ساده و در عین حال بسیار حیاتی است.

مردم بیشتر اوقات می گویند: «من می خواهم درآمد بیشتری داشته باشم».
«می خواهم دنیا را تغییر دهم».
در چنین گفته هایی، هیچ بویی از تعهد و مصمم بودن به مشام نمی خورد، شخص در واقع می گوید «من علاقمندم اگر آسان باشد فلان اتفاق بیفتد و نمی خواهم در این راه تلاشی بکنم»

در این هیچ نیرویی نهفته نیست. نیرومندی از مصمم بودن بر می خیزد؛ از حالتی که هرگونه احتمال دیگری را غیر از دست یافتن به نتایجی که مصمم به آن هستید از نظر دور بدارید. این همان حالتی است که باعث رسیدن ما به موفقیت می شود.

ما نه تنها باید درباره این که در زندگی چه می خواهیم به دست آوریم، چگونه کسی می خواهیم باشیم، چگونه می خواهیم زندگی مان را سپری کنیم و چه کسانی می خواهیم دور برمان باشند تصمیم بگیریم، بلکه باید تصمیم قدرتمند بگیریم در زندگی مان دیگر به چه چیزهایی رضایت نخواهیم داد.

مصمم و قاطع باشید

تصمیم قدرتمند واقعی به معنای مقرر داشتن انجام کاری و سپس بریدن و قطع تمامی دیگر احتمالات ممکن است.
عمل تصمیم گیری نیروی تمام کننده  سرشاری در خود نهفته دارد.

بیشتر مردم پس از گرفتن یک تصمیم قدرتمند ، حتی اگر گرفتن آن تصمیم سخت و دشوار باشد، احساس رهایی شگرفی می کنند. احساس می کنند گویی از زندان آزاد شده اند و لذت فراوانی به آنان دست می دهد. در این حالت، شما هدفی روشن و بی برو برگشت دارید.

اما وقتی این پا و آن پا می کنید. وقتی به راستی تصمیم نمی گیرید و می گویید «می خواهم فلان کار را بکنم» ولی ته دلتان می دانید احتمالات دیگر را منفی نکرده اید… در چنین مواقعی ناچارید همراه با دردی برخاسته از این که می دانید هنوز مصمم نیستید، پیچ و تاب بخورید. این حالت بسیار دردناک است. این گونه نیست؟
قاطع و مصمم بودن است که شما را توانمند می سازد. شما با داشتن قاطعیت می توانید در زندگی به هر دستاوردی برسید. با گرفتن تصمیم های قاطع و روشن به شما احساس بالندگی دست می دهد و با به کارگیری این نیرو از اعتماد به نفسی بالا برخوردار می شوید.

شما با داشتن قاطعیت می توانید در زندگی به هر دستاوردی برسید

مشکل اینجاست که بسیاری از مردم چنان مدت های مدیدی تصمیم های راستین نگرفته اند که عضله های تصمیم گیری شان شل و وارفته شده است. آنان حتی برای این که تصمیم بگیرند شام چه بخورند اوقات دشواری می گذرانند! بنابراین به جای گرفتن تصمیمات قاطع و روشن، پیوسته علاقمندی ها و ترجیح دادن هایشان را بیان می کنند:

«گمان می کنم بهتر است رژیم بگیرم».
«دوست دارم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم».
اکنون این گفته ها را با گفته های زیر مقایسه کنید:
«من از همین امروز کم کردن وزنم را شروع خواهم کرد»
«من هر کاری لازم باشد، برای پرورش اعتماد به نفسی که موفقیتی همیشگی به باور می آورد انجام می دهم».
آیا با خواندن دو جمله اخیر احساس متفاوتی به شما دست نمی دهد؟

بیشتر مردم از ترس این که مبادا تصمیم هایی «نادرست» بگیرند هیچ گاه به راستی تصمیم نمی گیرند. می گویند «این کار را خواهم کرد تا ببینم چه خواهد شد».
این نه یک تصمیم قدرتمند، بلکه خواسته ای بی رغبت است. حالتی است که شما در آن حتی ایمان لازم برای برآورده ساختن خواسته هایتان را فراهم نمی کنید.

موفقیت پیگیر چه در روابط با دیگران، چه در کار و پیشه، چه در زمینه تعلیم و تربیت فرزندان و چه در داشتن اندامی متناسب زمانی رخ میدهد که به راستی یک تصمیم قدرتمند بگیرید و مهار این جنبه از زندگی تان را در دست داشته باشید.
فقط همین!

مردم غمگین همان کسانی هستند که به دلیل ترسشان از گرفتن تصمیم های «بد و نادرست» هیچ گاه بر تصمیم هایشان تسلطی آگاهانه ندارند.
بدترین تصمیم ممکن این است که هیچ گاه تصمیم نگیرید.

ده سال بعد شما بی گمان به جایی خواهید رسید. پرسش این است که به کجا؟ اگر تصمیم نگیرید که در زندگی تان به دنبال چه هستید، اگر طرح و نقشه ای نداشته باشید، آن گاه همیشه با طرح و نقشه کسی دیگر پیش خواهید رفت و باید بگویم طرح و نقشه ای که دیگران برای شما دارند همانی نخواهد بود که شما می پسندید.

شما می توانید ده سال آینده زندگی تان را از هم اکنون بیمه کنید. تنها شرط آن این است که همین الان چند تصمیم قدرتمند بگیرید که شکل دهه آتی زندگی شما را رقم بزند. اکنون همان زمانی است که باید طرح ده سال آینده را بریزید و مسیر زندگی تان را تعیین کنید.

نخستین گام این است که از این امر آگاهی یابید که شما فقط با گرفتن یک تصمیم قدرتمند می توانید در هر لحظه هر چیزی را در زندگی تان تغییر دهید. فقط با یک تصمیم.
از آموزه های آنتونی رابینز
شاد و موفق باشید

چنانچه این مطلب برای شما مفید بود لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر از جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌های سایت ما با خبر شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب چگونه هوشمندانه تصمیم بگیریم و چگونه قاطعانه عمل کنیم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد
کنید تا درس‌ها به ایمیل‌تان ارسال شود
دوره رایگان چگونه هدف‌گذاری کنیم
و به آن برسیم
سپاسگزاریم که در این دوره شرکت کردید، نهایت تا چند دقیقه دیگر درس اول به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.