چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟

2 409

چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟

گاهی اوقات با اینکه هدف گذاری می کنیم، برای اهدافمان برنامه ریزی می کنیم و سعی می کنیم برنامه مان را به مرحله اجرا در بیاوریم و با وجود این همه تلاش و زحمتی که می کشیم اما نتیجه ای که حاصل می شود خیلی چشمگیر نیست و حتی قابل قبول هم نیست، سوالی که پیش می آید این است؛ چرا با وجود این همه زحمت و تلاشی که می کشیم، موفقیتی که می خواهیم حاصل نمی شود؟ چه کار کنیم موفقیت به سمتمان بیاید یا به عبارتی دیگر چگونه موفقیت را جذب کنیم ، در مقاله این هفته از مدیر هدف به این موضوع می پردازیم.

اول از همه باید بدانیم که موفقیت مانند یک کبوتر است، اگر ما بخواهیم مستقیم به سمت کبوتر برویم و آن را بگیریم، خیلی راحت از دست ما فرار می کند و شاید نتوانیم آن را بگیریم، موفقیت هم همینطور است در بیشتر مواقع ما هرچقدر که بیشتر تلاش می کنیم و سعی می کنیم موفق شویم، موفقیت های کمتری به دست می آوریم و این به خاطر تلاش های ما نیست بلکه مواردی هست که ما از آن خبر نداریم یا اینکه خیلی به آنها اهمیت نمی دهیم.

دوم اینکه اگر می خواهیم موفق شویم بهتر است نگرشمان را در مورد موفقیت عوض کنیم و به جای اینکه از خود بپرسیم چگونه می توانیم به موفقیت برسیم، بهتر است از خود بپرسیم چه کار کنیم و چگونه موفقیت را جذب کنیم و این کار با دانستن چند قانون و هماهنگ شدن با آنها امکان پذیر است.

قانون علت و معلول

اولین قانونی که باید بلد باشیم تا بدانیم باید چه کار کنیم و چگونه موفقیت را جذب کنیم قانون علت و معلول است، ما برای اینکه بتوانیم در سطح شهر یا جاده رانندگی کنیم لازم است گواهینامه داشته باشیم و برای اینکه بتوانیم گواهینامه بگیریم لازم است قوانین راهنمایی و رانندگی را بلد باشیم، در مورد زندگی و تعیین اهداف و رسیدن به آن هم قوانینی وجود دارد و یکی از مهمترین قوانینی که باید بدانیم قانون علت و معلول، قانون آهنین عالم هستی است.

چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟این قانون به زبان ساده می گوید در عالم هستی، هر معلولی علتی دارد، یعنی هر چیزی که اتفاق می افتد به خاطر وجود علت یا علت هایی بوده است، هیچ احتمال یا تصادفی در کار نیست، پس با استناد به این قانون می توان گفت: هر اتفاقی که برای ما هم می افتد به صورت تصادف و احتمال نیست بلکه دلیل یا دلایلی دارد، حالا چه ما آن دلایل را بدانیم چه ندانیم.

قانون علت و معلول می گوید هر موفقیتی دلایل مخصوص خودش را دارد و هر شکستی هم دلایل مخصوص به خود بنابر این با توجه به این موضوع اگر ما هدف تعیین می کنم و برای رسیدن به آن برنامه ریزی و تلاش می کنیم و حتی گاهی بیشتر از حد خودمان تلاش می کنیم ولی باز هم نتیجه ای که باید حاصل نمی شود، پس باید دلیل یا دلایلی وجود داشته باشد که مانع رسیدن ما به اهدافمان می شود.

باید کمی منطقی به این قضیه نگاه کنیم، به جای اینکه بگوییم ما شانس نداریم، ما لیاقت این خواسته را نداریم و دائم توانایی های خودمان را زیر سوال ببریم بهتر است به جواب این سوال باشیم که « چه کار کنیم و چگونه موفقیت را جذب کنیم » دنبال دلیل یا دلایلی باشیم که مانع رسیدن ما به اهدافمان می شود و اگر بتوانیم آنها را رفع کنیم، موفقیت خودش به سمت ما می آید اما باید این نکته را هم بگویم، در بیشتر مواقع این دلایلی که مانع رسیدن ما به اهدافمان می شود از نظر ما خیلی هم منطقی به نظر نمی رسند ولی با این حال وجود دارند.

 

قانون جذب

دومین قانونی که باید بلد باشیم تا بدانیم باید چه کار کنیم و چگونه موفقیت را جذب کنیم قانون جذب است، وجود این قانون است که موجب شده این دلایل کمی غیرمنطقی به نظر برسند، شاید بتوان آن را زیرمجموعه قانون علت و معلول دانست، این قانون به زبان ساده می گوید؛ ما اشخاص و موقعیت هایی را به سمت خود جذب می کنیم که با افکار غالب ما همخوانی داشته باشند.

چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟ افکار ما نوعی انرژی هستند و هرچه هیجان بیشتری داشته باشیم، انرژی بیشتر از خود ساطع می کنیم و هرچه انرژی بیشتری از خود ساطع کنیم، افراد و موقعیت ها را سریع تر جذب می کنیم. با توجه به این قانون؛ افرادی که شاد هستند، افراد شاد و موقعیت های خوب را به سمت خود جذب می کنند و افرادی که ناراحت هستند افراد و موقعیت های بد را به سمت خود می کشانند.

بنابراین اگر افکار غالب ما ناراحتی، بی پولی، فقر و فلاکت باشد پس خیلی هم فرق نمی کند که ما چند برابر تلاش کنیم زیرا بنا به قانون جذب چون افکار غالب ما منفی است پس افراد و موقعیت هایی را به سمت خود جذب می کنیم که نه تنها به ما برای رسیدن به اهدافمان کمک نمی کنند بلکه خود مانعی برای رسیدن به آن اهداف نیز می شوند. حالا با توجه به این توضیحات اگر می خواهیم بدانیم چگونه موفقیت را جذب کنیم یکی از موارد کار کردن روی افکار غالبمان است.

نکته بسیار مهم

ما دو نوع تلاش داریم، یکی تلاش فیزیکی است، همین کارهایی که انجام می دهیم مثلا برای اینکه یک نفر پزشک شود شروع به درس خواندن می کند، یک نفر برای اینکه در مسابقات دومیدانی برنده شود شروع به دویدن و تمرین کردن می کند و یک تلاش هم تلاش ذهنی است،

مثلا همین فردی که می خواهد پزشک شود علاوه بر درس خواندن دائم به خود می گوید؛ من می توانم موفق شوم، افراد زیادی پزشک شده اند که حتی شرایطشان از من هم بدتر بوده پس من هم می توانم و یا خود را در روپوش سفید پزشکی می بیند و به عبارتی دائم افکار مثبت را در سر می پرورانند، این نوع تلاش ها هم ذهنی هستند. لازم است بدانیم که تلاش ذهنی ده ها برابر از تلاش فیزیکی قوی تر است اما برای موفق شدن ما هم به تلاش ذهنی نیازمندیم و هم به تلاش فیزیکی.

پس تا الان به این نتیجه رسیدم که با توجه به قانون علت و معلول هیچ تصادف و احتمالی در کار نیست بلکه هر اتفاقی که برای ما می افتد یا نمی افتد به خاطر وجود دلیل یا دلایلی است و نتیجه دوم اینکه بعضی از دلایل ممکن است خیلی مشهود نباشد و به صورت ذهنی باشد و ما نتوانیم آنها را ببینیم ولی با این حال وجود دارند.

حالا ممکن است ما هدف تعیین کنیم و برای رسیدن به آن خیلی هم تلاش کنیم ولی چون افکار غالب ما افکار منفی هستند پس با توجه به قانون جذب ما افراد و موقعیت هایی را به سمت خود جذب می کنیم که نه تنها کمکی به ما نمی کنند تا به اهدافمان برسیم بلکه خود آنها مانعی برای رسیدن به اهدافمان می شود.

حالا می خواهیم به یک قانون دیگر بپردازیم که اگر آن را ندانیم ممکن است تلاش های ما را بی نتیجه کند و اگر آن را بلد باشیم و اجرا کنیم سرعت دستیابی به اهدافمان را چند برابر می کند.

قانون انتظار

سومین قانونی که باید بلد باشیم تا بدانیم باید چه کار کنیم و چگونه موفقیت را جذب کنیم قانون انتظار است؛ قانون انتظار رابطه مستقیم با قانون جذب دارد، به عبارتی دیگر می توان گفت قانون جذب به شدت از قانون انتظار تاثیر می پذیرد.

چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟

قانون انتظار می گوید، هر آنچه را که با اطمینان انتظارش را داشته باشیم، برای ما محقق می شود. یعنی اگر انتظار شرایط بد را داشته باشید از آنجایی که قانون جذب با قانون انتظار هماهنگی زیادی دارد بنابراین قانون جذب فعال شده و افراد و موقعیت هایی را به سمت خود جذب می کنیم که انتظار ما را برآورده کند یعنی شرایط بد و برعکس آن هم صادق است اگر انتظار شرایط خوب را بکشیم، قانون جذب فعال شده و شرایط خوب را برای ما محقق می کند.

نکته بسیار مهم

خیلی از افراد از شرایط خوبی برخوردار نیستند و برای خلاصی از این شرایط تصمیم می گیرند هدفی انتخاب کنند، مثلا پول و درآمد بیشتر، خانه ای بهتر و سپس برنامه ریزی می کنند و تمام تلاششان را صرف رسیدن به آن هدف می کنند اما از آنجایی که به صورت ناخودآگاه انتظار شرایط بد را می کشند بنا به قانون علت و معلول، قانون انتظار و قانون جذب، نه تنها شرایط بهتر نمی شود بلکه بدتر هم می شود.

هرچقدر بیشتر تلاش می کنند کمتر به نتیجه می رسند و این به خاطر این نیست که تلاششان کم بوده است بلکه به خاطر این است که ما دو نوع تلاش داریم، تلاش فیزیکی و تلاش ذهنی و این دو تلاش باید در راستای هم باشد و همدیگر را پوشش دهند و آن افراد تلاش فیزیکی داشته اند ولی تلاش ذهنی نداشتند یا تلاش ذهنی شان خوب نبوده است.

نکته پایانی چگونه موفقیت را جذب کنیم

یک بار دیگر یادآوری می کنم؛ بهتر است به جای اینکه از خود بپرسیم چگونه باید موفق شویم، بهتر است از خود بپرسیم چه کار کنیم و چگونه موفقیت را جذب کنیم ، اینطوری خیلی بهتر نتیجه می گیریم، مثلا هدفمان این است که یک کسب و کار خوب راه اندازی کنیم، حالا اگر سوال اول را از خود بپرسیم، یعنی «چگونه باید موفق شویم؟» ممکن است چیزی که به ذهنمان برسد این باشد؛ باید کارهایی که باعث می شود به هدفمان نزدیک شویم را لیست کنیم، آنها را اولویت بندی کنیم و بعد شروع به انجام آنها کنیم.

اما اگر از خود بپرسیم چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟ میدانیم که موفقیت مانند یک کبوتر است اگر بخواهیم مستقیم به سمتش برویم از ما دور می شود پس باید از راه دیگری آن را به دست آورد، چه افرادی کسب و کار فوق العاده دارند؟ آنها چه مهارت هایی دارند؟ حالا اگر ما هم همان مهارت ها را یاد بگیریم و اعمال کنیم، ناخودآگاه انتظارمان از خودمان تغییر می کند و زمانی که انتظارمان تغییر کرد شرایط تغییر می کند، بنا به قانون انتظار و قانون جذب شرایط و موقعیت های دلخواهمان که همان کسب و کار فوق العاده است را به سوی خود جذب می کنیم.

دانلود pdf مقاله چگونه موفقیت را جذب کنیم ؟

برای مشاهده لینک دانلود لطفا ابتدا از طریق ورود کاربران وارد سایت شوید و اگر هنوز عضو سایت نشده‌اید، خوشحال می‌شویم به جمع ما بپیوندید، لطفا روی ثبت‌نام کلیک کنید، ثبت نام در سایت مدیر هدف کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد.

 

اشتراک در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر از جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌های سایت ما با خبر شوید
2 نظرات
 1. امیر می گوید

  خیلی عالی بود

  ممنون

  1. افشین محمدی
   افشین محمدی می گوید

   ممنون از لطفتون 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب چگونه هوشمندانه تصمیم بگیریم و چگونه قاطعانه عمل کنیم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد
کنید تا درس‌ها به ایمیل‌تان ارسال شود
دوره رایگان چگونه هدف‌گذاری کنیم
و به آن برسیم
سپاسگزاریم که در این دوره شرکت کردید، نهایت تا چند دقیقه دیگر درس اول به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.