چطور به موفقیت برسیم

0 1,284

چطور به موفقیت برسیم ، آیا تا به حال راجع به این موضوع فکر کردید؟ کتاب های زیادی در این رابطه نوشته و به چاپ رسیده اند، افراد زیادی در سراسر دنیا به آموزش دادن موفقیت مشغول هستند، اساتید بزرگی در این رابطه سمینارها، کارگاه ها و سخنرانی های بزرگی برگزار کرده اند، هر از چند گاهی می شنویم که یک روش جدید برای کسب موفقیت ابداع شده است، به احتمال خیلی زیاد شما هم در این رابطه شنیده اید و حتی کتاب هایی هم مطالعه کرده اید، اما چرا با این همه اطلاعات، منابع مهم، تکنیک ها و آموزش ها، باز هم موفقیت چندانی به دست نمی آوریم؟ در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه کار کنیم و چطور به موفقیت برسیم .


روش های جدید

همانطور که در بالا اشاره کردم منابع، اطلاعات، تکنیک ها، راه ها و روش های بسیار زیادی برای موفقیت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید اما این لزوما به این معنی نیست که باید از همه آن راه ها و روش ها استفاده کنید، قرار نیست وقتی یک روش جدید ابداع می شود، روش قبلی خودمان را فراموش کنیم، اینطوری ممکن است کلی زحمت بکشیم و تلاش کنیم تا به موفقیت نزدیک شویم و در همین حین یک روش دیگر برای موفقیت به وجود بیاید و ما وسوسه شویم که به آن روش جدید رو بیاورم، در این حالت تمام زحماتی که کشیده ایم ممکن است از بین برود.

خیلی خوب است که بدانیم باید چطور به موفقیت برسیم، اما اگر فقط تمرکزمان روی این باشد که چطور به موفقیت برسیم نتیجه این خواهد شد که بنا به قانون تمرکز « چطور به موفقیت برسیم » های بیشتری را خواهیم یافت، یعنی در چرخه ای گیر می افتیم که ذهن ما همیشه درگیر این خواهد بود که دنبال راه ها و روش هایی بگردد که باعث موفقیت بشود، از این روش به روش دیگری می رود و از آن روش هم به روش جدیدتری.


الگوی موفقیت خودتان را بیابید

خیلی از افراد هستند که هدف و خواسته هایی در زندگی دارند اما به جای اینکه سعی کنند به آنها برسند دائم در حال مطالعه و یادگیری روشهایی هستند که بتوانند راحت تر و مطمئن به اهداف خود برسند، دوستی داشتم که جزو این دسته بود، تقریبا میتوانم بگویم هر آموزش جدیدی که به بازار می آمد جزو اولین نفرها بود که آن را تهیه می کرد و جزو اولین نفرها بود که در سمینارها و کارگاه های جدید شرکت می کرد، جزو اولین نفرها بود که کتاب های جدید را مطالعه می کرد و این روند همینطور ادامه داشت تا جایی که احساس می کردم او بیشتر از اینکه دوست داشته باشد موفقیت کسب کند، دوست دارد که اطلاعاتی راجع به موفقیت کسب کند.

اگر شما هم جزو این افراد هستید باید یک بازنگری کلی در این رابطه انجام دهید، باید حواستان باشد که روی چه چیزی تمرکز می کنید، به جای یافتن راه ها و روش های جدید پیشنهاد می کنم کمی وقت بگذارید و به موفقیت هایی که در گذشته کسب کرده اید فکر کنید و آنها را یادداشت کنید، ببینید چه کارهایی انجام می دادید که باعث رسیدن به آن موفقیت می شد، به جای « چطور به موفقیت برسیم » روی «چطور به موفقیت رسیدم» تمرکز کنید و ببینید توی همه این موفقیت هایی که کسب کردید چه چیز مشترکی وجود داشت.

باید یک الگویی بین موفقیت هایی که کسب کرده اید پیدا کنید، مثلا ممکن است ده تا موفقیتی که کسب کردید را یادداشت کنید و وقتی به آنها فکر می کند و بررسی شان می کنید که چطور به آن موفقیت ها رسیده اید متوجه می شوید که در ابتدا یک تصمیم قاطع می گرفتید، یا اینکه قبل از شروع با چند نفر مشورت می کردید، یا مثلا هنگام تلاش تمام تمرکزتان را روی آن می گذاشتید.

مثلا اگر این الگوی آخر که هنگام تلاش تمام تمرکزتان را روی رسیدن به آن هدف می گذاشتید در تمام آن ده هدف تکرار شده باشد یعنی اینکه این الگوی شماست، پس شما روش کارتان اینطوری است که هر وقت خواستید موفقیتی کسب کنید باید تمام تمرکزتان را برای رسیدن به آن بگذارید و وقتی کسی از شما پرسید باید چطور به موفقیت برسیم ؟ خیلی راحت می گویید روش من این است که تمام تمرکزم را روی رسیدن به هدف می گذارم.

 

نتیجه

پس تا الان به این نتیجه رسیدم؛ خوب است که بدانیم « چطور به موفقیت برسیم » اما نیازی نیست دائم روشمان را عوض کنیم و اینکه بهتر است الگوی موفقیت خودمان را پیدا کنیم یعنی روشی که با آن راحتیم و برای ما جواب می دهد را بیابیم، در ادامه چند نکته بسیار مهم را بررسی می کنیم که باعث می شود به جای اینکه تمرکزتان روی « چطور به موفقیت برسیم » باشد و دائم به دنبال یافتن جواب باشید، بدانید که چه کاری باید انجام دهید و روی رسیدن به هدف تمرکز کنید.

چطور به موفقیت برسیم

فرض کنید یک نفر می خواهد از تهران به شمال کشور برود، راه ها و روش های زیادی وجود دارد، می تواند از جاده چالوس برود یا مسیرهای دیگر را انتخاب کند، می تواند با ماشین شخصی خودش برود یا با ماشین کرایه ای، با اتوبوس، هواپیما یا هر روش و وسیله نقلیه دیگری، خیلی فرقی نمی کند که چه روش و وسیله نقلیه ای را انتخاب کند در هر صورت به مقصد خود خواهد رسید، اما بسیار مهم است که مسیرش را بلد باشد، بداند از کجا باید شروع کند و به کجا باید برسد.

در مورد موفقیت هم همینطور است وقتی « چطور به موفقیت برسیم » خود را کشف کردید یعنی وقتی الگوی خود را یافتید باید در آن روش احساس راحتی کنید، باید به آن عادت کنید، باید عادت های خوبی در آن رابطه ایجاد کنید، عادت هایی که بتوانند شما را به مقصد برسانند. لازم است الگوی خودتان را بهبود ببخشید، یعنی به جای اینکه دائم به دنبال جواب این سوال باشیم که « چطور به موفقیت برسیم » وقتمان را صرف بهبود الگوی خودمان کنیم و روش خودمان را بهبود ببخشیم.
مثلا ممکن است تا به حال اهداف خود را مکتوب نمی کردیم و حالا اگر اهدافمان را مکتوب کنیم با جدیت بیشتری به سمت اهدافمان با الگوی خودمان پیش می رویم، یا ممکن است تا به حال خیلی به صورت جدی برنامه ریزی نمی کردیم و فقط هر کاری به ذهنمان می رسید را انجام می دادیم پس یک راه دیگر برای بهبود الگوی خودمان این است که به برنامه ریزی به صورت جدی تر نگاه کنیم و همینطور دائم به دنبال بهبود و ارتقاء الگوی خودمان باشیم.


نکته پایانی

نمی خواهم بگویم که نباید به دنبال راه ها و روش های جدید بگردیم که بفهمیم « چطور به موفقیت برسیم » برعکس فکر می کنم این کار خیلی هم خوب است اما باید حواسمان باشد که درون چرخه بی انتهای یافتن اطلاعات جدید و بهتر نیفتیم زیرا اطلاعات دائم و با سرعت وحشتناکی در حال افزایش هستند و هیچ وقت هم تمام نمی شوند، پس بهتر است به جای اینکه دائم به دنبال جواب « چطور به موفقیت برسیم » باشیم، دنبال روش هایی بگردیم که الگوی موفقیت خودمان را بهبود ببخشیم.

اشتراک در خبرنامه
با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر از جدیدترین اخبار، مقالات و آموزش‌های سایت ما با خبر شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب چگونه هوشمندانه تصمیم بگیریم و چگونه قاطعانه عمل کنیم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد
کنید تا درس‌ها به ایمیل‌تان ارسال شود
دوره رایگان چگونه هدف‌گذاری کنیم
و به آن برسیم
سپاسگزاریم که در این دوره شرکت کردید، نهایت تا چند دقیقه دیگر درس اول به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.