راز موفقیت انسان های موفق

0 192

راز موفقیت انسان های موفق چیست؟ آیا آنها از رمز و رازی باخبر هستند که مردم عادی بی اطلاع اند؟ چه کارهایی انجام می دهند که بازدهی کارشان بالا است و می توانند به اهداف و رویاهای خود برسند، آیا ما هم می توانیم از رمز و راز آنها باخبر باشیم و با انجام هر آنچه آنها انجام می دهند به همان نتایج دست پیدا کنیم؟

شاید استفاده از کلمه «راز» زیاد صحیح نباشد و بگوییم رازی که فاش شود دیگر راز نیست، شاید بهتر باشد از کلمه «ویژگی» استفاده کنیم که اینطوری منظورمان بیشتر قابل درک می شود ولی از آنجایی که ذهن ما کنجکاو است و همیشه دنبال این است که از راز موفقیت انسان های موفق سر در آورد و همچنین عاشق رمز و راز است، بهتر است از همان کلمه راز استفاده کنیم.

اگر توجه کنید می بیند که افراد موفق در یک شهر یا منطقه خاص در دنیا زندگی نمی کنند بلکه در سرتاسر جهان پخش هستند یعنی فرقی نمی کند در ایران باشند یا در امریکا، در آفریقا باشند یا افغانستان حتی شهر رو روستا هم چندان اهمیتی ندارد و در روستا، هم افراد موفق وجود دارند و هم افراد کمتر موفق.

پس اگر عامل کشور، شهر، روستا و حتی منطقه روی موفقیت افراد موفق تاثیر ندارد پس چه عاملی باعث شده آنها اینگونه موفق تر از بقیه باشند، خیلی افراد هم فکر می کنند که افراد موفق شانس دارند، استثنایی هستند، قهرمان هستند و خیلی موارد دیگر، واقعیت این است که هیچکدام اینها دلیل اصلی نیست چون افراد موفقی وجود دارند که بسیار بدشناس بوده اند، قهرمان نبودند هیچ ترسو هم بودند، حتی به خاطر هوش پایین نتوانستند تحصیلاتشان را ادامه دهند و اخراج شده اند.

افراد موفق به این دلیل موفق شده اند که توانستند ذهن و انرژی شان را متمرکز اهدافشان کنند کارهایی که باعث موفقیت می شود را خیلی بهتر از بقیه انجام دهند، آنها ارزش افزوده بیشتری به این دنیا اضافه کرده اند تا نسبت به افراد کمتر موفق، آنها توانسته اند ویژگی های خوبی را در خود پرورش دهند که در نهایت باعث موفقیتشان شده است، ما هم باید این ویژگی ها را بدانیم و بعد در خودمان به وجود آوریم.

 


۱- رویاهای بزرگ دارند

راز موفقیت انسان های موفق

اولین راز موفقیت انسان های موفق این است که آنها رویاهای بزرگی در سر دارند، داشتن چنین رویاهایی می تواند به آنها مسیر و جهتی بدهد که انرژی و تمرکزشان را در آن مسیر و جهت صرف کنند. داشتن رویاهای بزرگ مانند قطب نما یا فانوس دریایی عمل می کند و مانع از به بیراهه رفتن می شود.

بیشتر افراد وقتی هدفی انتخاب می کنند و بعد شروع می کنند به پیش رفتن در مسیر اهدافشان خیلی زود از مسیر خارج می شوند، آنها به همان اندازه افراد موفق و حتی بیشتر از آنها تلاش می کنند ولی چون از مسیر خارج شده اند، در جهت اشتباه قدم برمی دارند و همین یک عامل تمام یا بیشتر کارهایی که برای رسیدن به هدفشان انجام داده اند را بی نتیجه می کند و در این میان داشتن رویاهای بزرگ مانند قطب نما یا فانوس دریایی عمل می کند و اجازه نمی دهد از مسیر خارج شویم و اگر هم چنین اتفاقی بیفتد موقت می باشد.

نکته بسیار مهم

ما می توانیم و البته بهتر است رویاهای بزرگ داشته باشیم و از مزیت های آن استفاده کنیم اما هنگام شروع و انجام دادن کارهایی که باعث رسیدن به آن رویا می شود بهتر است قدم های بزرگ بر نداریم بلکه از استراتژی «شتاب تدریجی» استفاده کنیم، در این حالت قدم هایی که بر میداریم کوچک ولی به تعداد زیاد هستند که حتی در ابتدا آهسته هستند ولی به تدریج شتاب می گیرند و با سرعت بیشتری طی می شوند.

تصور زندگی ایده آل و تهیه فهرست از روی آنها

یکی از کارهای جالبی که می تواند انجام دهید تا رویای بزرگ داشته باشید این است که یک گروه از رویاهای کوچکتر و مرتبط به هم را به صورت یک پکیج درآورید، مثلا فرض کنید ۵ سال از امروز گذشته و شما در زمینه پول و ثروت توانسته اید ثروت خوبی به دست آورید و درآمد بسیار بالایی دارید، حالا با این پول و ثروت به چند رویای کوچکتر می توانید برسید؟

استفاده از تکنیک «بازگشت از آینده»

یک روش عالی برای اینکه بدانید برای رسیدن به رویاهای بزرگ چه کارهایی انجام دهید استفاده از تکنیک «بازگشت از آینده» است، در این حالت رویای بلندمدت (مثلا ۵ ساله) خود را در نظر بگیرید و فرض کنید ۵ سال گذشته و شما به این هدف رسیده اید و حالا یکی از آشناهای قدیمی شما را می بیند و از حال او احوالتان خبر دارد می شود و از شما علت رسیدن به این رویا و همچنین کارهایی که برای رسیدن به آن انجام داده اید را می پرسد و شما هم به او پاسخ می دهد، حالا هرچه به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید، به احتمال خیلی زیاد این انجام این کارها در رسیدن به آن رویا نقش مهمی دارند، با همین موارد شروع کنید و مابقی کارها در حین رسیدن به هدفتان برایتان آشکار می شود.

 


۲- کاری را انجام می دهند که عاشقش هستند

راز موفقیت انسان های موفق

دومین راز موفقیت انسان های موفق این است که آنها کاری را که عاشقش هستند انجام می دهند، وقتی عاشق کاری هستند که انجام می دهند اگر مشکل و مسائلی در راه رسیدن به آن هدف پیش آید، از آنجایی که عاشق کارشان هستند راهی برای حل این مشکلات و مسائل پیدا می کنند و به راحتی متوقف نمی شوند. اما افرادی که از روی اجبار، بی احساسی و حتی تنفر کاری را انجام می دهند ذهن ناخودآگاهشان دائم به دنبال بهانه است تا انجام آن کار را متوقف کند و با پیش آمدن کوچکترین مشکل و مسئله ای این بهانه را هم به دست می آورد.

نکته مهم

نیاز نیست عاشق تک تک کارهایی که برای رسیدن به رویا یتان انجام می دهید باشید، یک بازیگر را در نظر بگیرید ممکن است برای چند دقیقه اجرا جلوی دوربین مجبور باشد ساعت ها، روزها و حتی هفته ها تمرین کند، دیالوگش را حفظ کند، حس بگیرد و یا حتی کلی زمان صرف گریمش شود تا در نهایت بتواند آن نقش را خوب ایفاء کند، آیا آنها عاشق تک تک این تمرینات، دیالوگ حفظ کردن ها گریم شدن ها و غیره هستند؟

ممکن است در ابتدا این کارها جذاب و لذت بخش باشند ولی خیلی زود خسته کننده می شوند اما چه چیز باعث می شود آنها همچنان ادامه دهند؟ به احتمال خیلی زیاد شهرت بازیگری بسیار لذت بخش است آن قدر که حاضرند این همه سختی را تحمل کنند، ساعت ها، روزها و هفته ها و حتی ماه ها تمرین و تلاش برای یک فیلم یکی دو ساعته، آیا می ارزد؟

البته که می ارزد.

بنابراین لازم نیست عاشق تک تک کارهایی که برای رسیدن به اهدافتان انجام می دهید باشید بلکه عاشق همان نتایج نهایی باشید هم کافیست همین عشق و لذت می تواند باعث پیش رفتن در مسیر اهداف شود.

 


۳- مثبت اندیش حرفه ای هستند

راز موفقیت انسان های موفق

سومین راز موفقیت انسان های موفق این است که آنها مثبت اندیش حرفه ای هستند یا لااقل در مورد آن هدف و رویای خود مثبت اندیش حرفه ای هستند. خیلی از افراد معتقدند باید منطقی فکر کرد، از نظر آنها مثبت اندیشی یعنی اینکه به مشکل نگاه کنیم و آنها را منکر شویم، به قول آنتونی رابینز به یک باغ گل نگاه کنیم و وانمود کنیم که هیچ علف هرزی وجود ندارد، اما مثبت اندیشی این نیست که وانمود کنیم چیزی وجود ندارد یا به عبارتی فقط نیمه پر لیوان را ببینیم

در ساده ترین تعریف مثبت اندیشی این است که هم نیمه خالی لیوان را ببینیم و هم نیمه پر لیوان را اما تمرکز ما روی نیمه پر لیوان باشد.

این یک خصلت و ویژگی بسیار مهم و قدرتمند است که لازم است آن را در خودمان به وجود آوریم، مثبت اندیشی مزیت های بسیار خوبی دارد اما یک مزیت است که بسیار اهمیت دارد. وقتی ما هدفی انتخاب می کنیم به احتمال خیلی زیاد اولین مقاومت را از طرف ذهن ناخودآگاهمان احساس خواهیم کرد، شاید بتوان گفت مهمترین یا یکی از مهمترین وظیفه ذهن ناخودآگاه حفظ شرایط موجود است و هر کاری می کند تا شرایط ما تغییر نکند و ما زنده بمانیم و در این میان هر تغییری که بخواهیم به وجود بیاوریم، دخالت کرده و مانع از انجام آن می شود مگر اینکه آن را برای شرایط جدید برنامه ریزی کنیم.

مهمترین کاری که مثبت اندیشی انجام می دهد این است که مقاومت ذهن ناخودآگاه برای رسیدن به هدف را از بین می برد، یک لوکوموتیو را در نظر بگیرید اگر با سرعت زیاد به یک دیوار بتونی برخورد کند به احتمال خیلی زیاد آن دیوار را خرد می کند و از آن عبور می کند اما اگر قبل از اینکه حرکت کند و سرعت بگیرد یک مانع زیر چرخ های آن باشد ممکن است حتی نتواند حرکت کند.

اگر هدفی که انتخاب می کنیم، سخت باشد، ترس رسیدن به آن را داشته باشیم، اطمینان رسیدن به آن را نداشته باشیم، مانند آن مانع زیر چرخ های لوکوموتیو است و بیشتر هم از طرف ذهن ناخودآگاه به وجود می آید و حالا کاری که مثبت اندیشی می کند این است که این مانع را از زیر چرخ های لوکوموتیو رویاهایتان بر می دارد.

 


نکته آخر راز موفقیت انسان های موفق

مطمئنا راز موفقیت انسان های موفق به این سه تا ختم نمی شود اما اگر بتوانیم همین سه ویژگی یا همان ۳ راز موفقیت انسان های موفق را در خودمان به وجود آوریم قدرت زیادی برای رسیدن به اهدافمان را ایجاد خواهیم کرد. امیدوارم بتوانید این سه ویژگی قدرتمند را در خودتان به وجود بیاورید و از مزیت های آن استفاده کنید.

نویسنده: افشین محمدی


دانلود pdf مقاله راز موفقیت انسان های موفق

برای مشاهده لینک دانلود لطفا ابتدا از طریق ورود کاربران وارد سایت شوید و اگر هنوز عضو سایت نشده‌اید، خوشحال می‌شویم به جمع ما بپیوندید، لطفا روی ثبت‌نام کلیک کنید، ثبت نام در سایت مدیر هدف کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفده =

CONTACT US
221, Mount Olimpus, Rheasilvia, Mars,
Solar System, Milky Way Galaxy
+1 (999) 999-99-99
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3Lmdvb2dsZS5jb20vbWFwcy9lbWJlZD9wYj0hMW0xOCExbTEyITFtMyExZDYwNDQuMjc1NjM3NDU2ODA1ITJkLTczLjk4MzQ2MzY4MzI1MjA0ITNkNDAuNzU4OTkzNDExNDc4NTMhMm0zITFmMCEyZjAhM2YwITNtMiExaTEwMjQhMmk3NjghNGYxMy4xITNtMyExbTIhMXMweDAlM0EweDU1MTk0ZWM1YTFhZTA3MmUhMnNUaW1lcytTcXVhcmUhNWUwITNtMiExc2VuITJzITR2MTM5MjkwMTMxODQ2MSIgd2lkdGg9IjEwMCUiIGhlaWdodD0iMTAwJSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6MCI+PC9pZnJhbWU+
Thank You. We will contact you as soon as possible.
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب چگونه هوشمندانه تصمیم بگیریم و چگونه قاطعانه عمل کنیم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
دانلود رایگان کتاب
چگونه اهداف خود را تعیین کنیم و به آن برسیم
دستورالعمل تعیین اهداف
فقط 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافیست آدرس ایمیل واقعی و فعال‌تان را وارد کنید تا بتوانیم
لینک دانلود را برایتان ارسال کنیم.
کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد
کنید تا درس‌ها به ایمیل‌تان ارسال شود
دوره رایگان چگونه هدف‌گذاری کنیم
و به آن برسیم
سپاسگزاریم که در این دوره شرکت کردید، نهایت تا چند دقیقه دیگر درس اول به ایمیل‌تان ارسال می‌شود.